Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Sayın Ziyatdin Kassanov Kurban Bayramı Münasebetiyle bir Kutlama Mesajı Yayınladı

Kassanov mesajında, Kurban'ın paylaşmak ve dayanışma üzerine çok büyük anlamlar taşıdığını vurgulayarak BİRLİK ve BERABERLİK mesajı verdi:

"Milletimiz ve İslâm âlemi olarak bir bayrama daha kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayram günleri, dargınlıkların son bulduğu, yardımlaşmanın, dayanışmanın birlik ve beraberliğimizin güçlendiği özel günlerdir. Bu özel günleri fırsat bilerek kardeşliğimizi kuvvetlendirip dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak birlik, beraberlik ve huzur içerisinde yaşamaya gayret göstermeliyiz. Bayramlar birliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştiren en önemli manevi vesilelerdir. Kurban Bayramı dinimizde kardeşlik, paylaşma ve aynı zamanda bir gönül kazanma seferberliğidir.

Ahıskalı Türkler olarak tarihin her döneminde büyük mücadeleler içinde olduk. Adeta yokluklar içinde son lokmamızı bile birbirimizle hep paylaştık. Fedakarlığın simgesi olan Kurban ibadeti, insanlarımızı birbirine yaklaştıran, kaynaştıran anlamlı bir ibadettir. Bu bayram günlerinde hepimize düşen görev tüm hanelere sevgimizi taşımaktır.

Bayramımız yeni bayramlar doğursun. Sevincimiz yeni sevinçlerin toprağı olsun. Huzurumuz nice huzursuzlukların çaresi, mutluluğumuz dünyanın on ülkesinde yaşayan halkımızın huzuru olsun. Kardeşliğimiz daim, bayramınız mübarek olsun!

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin, milletimizin, gönül coğrafyamızın, yurt dışındaki akraba toplumlarımızın ve İslâm âleminin mübarek Kurban Bayramlarını canı gönülden tebrik ediyor, bayramın ülkemize, milletimize, İslâm alemine ve 77 yıldır dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan aziz Ahıskalı kardeşlerimize huzur, barış, sorunlarının çözülmesine, mutlu bir hayatın başlangıcına, halkımız için yapacağımız çalışmalarda kolaylıklar getirmesine ve dünyanın değişik coğrafyalarında yaşayan mazlumların akan kan ve gözyaşının dinmesine vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Kurban Bayramımız kutlu olsun!"