DATÜB

Duyurular

17 Ocak 2018

DATÜB DUYURU

DEĞERLİ HALKIMIZ!

Geride bıraktığımız yıl, bizleri sevindiren gelişmeler yaşadık. Uzun dönem ikamet izinleri ile ilgili gelişmeler, Vatandaşlık konusunda atılan adımlar, sosyal kültürel, eğitim ve spor alanlarında yapmış olduğumuz faaliyetler ile hayırlı bir yıl geçirdik. 2018 yılında da aynı hizmet aşkı ile çalışmalarımız sürdüreceğiz.

DATÜB’ün 2017 yılı faaliyetlerini anlatmak, 2018 hedeflerimizi tanıtmak ve sizlerin tüm sorularını yanıtlamak üzere Genel Başkanımız sayın Ziyatdin Kassanov bir yayın düzenleyecektir. Aklınızda; cevap bulmasını istediğiniz, Genel Başkanımıza iletmek istediğiniz tüm soruları “24 OCAK 2017” tarihine kadar “datub.ahiska@gmail.com” ve “info@gencdatub.org” adreslerine gönderebilirsiniz.

Genel Başkanımız sayın Ziyatdin Kassanov, yapacağı yayın ile tüm sorularınızı cevaplayacaktır.

Saygılarımızla
Dünya Ahıska Türkleri Birliği

07 Aralık 2016

DUYURU 09.12.2016 tarihinde yapılacak Bursa istişare toplantısı.

Türkiye'de DATUB Meclis üyeliği bulunan kişilerin
09.12.2016 tarihinde, Saat : 13:30 da Bursa-Yıldırım ilçesi.
Golden Düğün salonunda bulunmaları rica edilir.

Konu:

DATÜB adına Başkan yardımcısı Sadir Eibov, DATÜB Türkiye Temsilcisi ve yönetim kurulu üyesi Osman Çelik'le beraber Meclis üyeleriyle son gelişmelerle ilgili istişare toplantısını yapmak ve Meclis üyeleriyle fikir alış verişi yapmak.

Saygılarla,
DATÜB yönetimi.

19 Ekim 2016

DATÜB DUYURU

18.10.2016 tarihinde Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Sekreteri Sayın Fuat UÇAR'ın Ankara Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile yapılan koordinasyon toplantısında, Ukrayna'dan getirilecek 3. Etap 108 aile ile ilgili karar alınmış olup, 16-18 Kasım 2016 tarihler arasında göç gerçekleşecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

04 Ağustos 2016

Vatandaşlıkla ilgili son gelişme duyurusu!

02.08.2016 tarihinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet SARICA ile Ankara’ da DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar'ın yapmış olduğu görüşme sonucunda uzun süredir beklediğimiz vatandaşlık konusunda tüm hazırlıkların tamamlandığını, sadece şu an ülkemizin içinde bulunduğu zorlu süreç nedeniyle geciktiğini, OHAL tedbirlerinden sonra hızlı bir şekilde vatandaşlık işlemlerinin tamamlanacağını ifade etmiştir.

07 Ocak 2016

DATÜB ve YTB Tarafından Organize Edilen Çalıştaya Davet

Değerli Ülke Temsilciliklerimiz,

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklarlar Başkanlığı İle ortaklaşa yapacağımız temsilciliklerimizin daha veremli ve proje yapma konularında bilgilendirme hususunda "Kapasite Artırma ve Analiz" konulu Ankara'da 4 günlük bir çalıştay düzenlenecektir.18 Ocakta başlayacak olan çalıştay, 21 Ocak ta sona erecektir. Söz konusu çalıştaya yukarıda belirtilen tarihlere göre planlamanızı yapmanız gerekmektedir. Biletlerinizi yakın bir tarihte sizlere ulaştıracağız.

Bilgilerinize,
Ülke Temsilciliklerimize Saygıyla Duyurulur.