Genel Başkan Ziyatdin Kassanov, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüştü

DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da iştirak ettiği İstanbul'da değişik meslek gruplarından misafirlerin hazır bulunduğu programa katıldı.

Dünya Göz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu'nun katkılarıyla, "İstanbul Biz Birlikte Türkiye'yiz" mottosuyla Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov da davetliler arasındaydı.

Genel Başkan Ziyatdin Kassanov, program sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek, DATÜB'ün Türkiye ve Ahıskalı Türklerin toplum halde yaşadıkları ülkelerde yürüttüğü çeşitli faaliyetler hakkında bilgi verdi.

23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak İBB Başkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı ve AK Parti Adayı Binali Yıldırım için çalışma yaptıklarını bildiren Kassanov, son olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katıldığı, 14 ülkeden 30'dan fazla sivil toplum kuruluş temsilcileri ve kanaat önderlerini biraraya getiren "Birlik ve Dayanışma Şöleni" programı hakkında kendisine bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, DATÜB'ün gerçekleştirdiği faaliyetleri yakınen takip ettiğini belirterek, bu çalışmalardan dolayı DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov'a ve desteklerinden dolayı tüm Ahıska Türklerine teşekkür etti.