Hadi gelin, bize “Şanlı Zaferi” Yaşatanları hep Birlikte Yaşatalım!

Değerli Ahıskalı Türk kardeşlerimiz,

Azerbaycan Diasporasına Destek Fonu ile “YAŞAT” vakfı birlikte vatan savaşı şehitlerinin ve gazilerinin ailelerine destek amacıyla 25 Mayıs tarihinde "Hayır Maratonu" düzenleyecek.
Can Azerbaycan’da 80 bin civarında Ahıskalı Türk kardeşlerimiz yaşamaktadır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır cümlesinin anlamını en iyi bilen Ahıskalı Türkler gerek Birinci Karabağ Savaşı’na gerekse de İkinci Karabağ Savaşı’na katılmıştır. Bu şehitlerimizden İsgender Aznaurov Azerbaycan’ın Milli Kahramanı olmuş, halen Azerbaycan’ın şanlı ordusu sıralarında hizmet eden Aflatov Murat ise “Vatan Savaşı Kahramanı” adı almıştır. Sadece İkinci Karabağ Savaşı'nda 8 Ahıskalı Türk kardeşimiz şehit, yüzlerce kardeşimiz ise gazi olmuştur.
DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, 21-26 Mayıs tarihleri arasında Azerbaycan’a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında yaptığı resmi görüşmeler ile birlikte şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelerek her zaman onların yanında olduğunu göstermiş, 60 civarında şehit ailesine maddi yardımda bulunmuştur.
Bugün birlik günüdür. Haydi Ahıskalı Türk kardeşlerimiz, Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü uğrunda savaşarak sağlıklarını kaybeden gazilerimizin refahının iyileştirilmesine ve ermeni işgalinden kurtarılan vatan topraklarının kalkındırılması için destek olmak her birimizin vatanperverlik borcumuzdur. Bu noktada bize büyük iş düşmektedir. Hepinizi Azerbaycan Diasporasına Destek Fonu ve YAŞAT Vakfı’nın ortaklaşa düzenledikleri bu Hayır Maratonu’na destek vermeye sesliyoruz. En ufak yardımlarınız bile ailelerini bize emanet eden kahraman şehitlerimizin ruhu karşısında vatana sadakat örneğidir. Bu kutsal işe katkı vereceğinize inanarak, bütün Ahıskalı Türk kardeşlerimizi aşağıda belirtilen hesap numarasına bağışta bulunarak bu maratonda birliğimizi bir daha göstermeye davet ediyoruz.
Not: 5 Dolar’dan başlayarak gönlünüzden geçen miktarı açıklama kısmına "AHISKA TÜRKLERİ" yazarak katkıda bulunabilirsiniz.