Ahıska Türkleri, Demokrasi ve Şehitler Mitingine Katıldı

Üzümlü ilçesinde iskan edilen Ahıska Türkleri, 15 kişilik grup ile İstanbul'a giderek “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne katılarak vatanın, devletin ve milletin yanında olduklarını gösterdiler.

CİMİN HABER – Geçtiğimiz yıl Aralık ayından itibaren Ukrayna’dan getirilere Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde iskan edilmeye başlanılan Ahıska Türkleri, İstanbul’da düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” ne katıldılar. Üzümlü’den 15 kişilik bir grup halinde karayolu ile İstanbul'a giden Ahıska Türklerine İstanbul’da Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Sekreteri Fuat Uçar eşlik etti.

Erken saatte miting alanına giden Ahıska Türkleri, “Erzincan-Üzümlü Ahıska Türkleri Cumhurbaşkanımızla Beraber” pankartları açarak vatanın, devletin ve milletin yanında olduklarını gösterdiler.

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Sekreteri Fuat Uçar, yaptığı açıklamada Ahıska Türklerinin 15 Temmuz darbe girişimi gecesinden beri her zaman vatan, millet, devlet sevgisi ile meydanlarda olduğunu belirterek “Bugün İstanbul’da bu tarihi mitinge Üzümlü ilçemizde iskan edilen Ahıska Türklerinden 15 kişilik bir grupta katıldı. Gerçekten çok gururlu ve onurluyuz. Bugün bu güzel tabloda Ahıska Türklerininde olması ve devletine destek vermesi çok güzel. Ahıska Türkleri 15 temmuz gecesinden beri meydanlarda darbe girişimine “hayır” dedi. Vatanının, milletinin yanında olan Ahıska Türkleri bundan sonrada bu şekilde desteğine devam edecektir. Ahıska Türklerinin İstanbul'a gelmesini sağlayan Sayın Üzümlü Kaymakamımız Fatih Acar beye çok teşekkür ediyorum.” dedi.