​Büyük Alanya Mitinginde Cumhurbaşkanımıza Tam Destek!

DATÜB Genel Başkan Yardımcısı İsmail Mamet, Türk Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Kocaman, DATÜB Kırgızistan Temsilcisi Atamsha Dursunov ve DATÜB Akdeniz Temsilciliği olarak tüm ekibimizle Cumhur İttifakı’nın büyük Alanya mitingine katılım sağlayarak 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve devletimizin “Türkiye Yüzyılı” vizyonuna desteğimizi yineledik.
AK Parti Antalya milletvekili adayı ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Belediye binasının arkasındaki geniş meydanda düzenlenen "Büyük Alanya Buluşması" mitinginde coşkulu kalabalığa hitap ederek, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekili genel seçimlerinin önemini vurguladı. Dünyanın kritik bir dönemeçten geçtiğini söyleyen Çavuşoğlu; krizler, çatışmalar, çevresel felaketler, düzensiz göç, terörizm, salgınlar, savaşlar gibi küresel sorunların geçiş döneminin işareti olduğunu, bu geçiş döneminde Türkiye’ye nizam, istikrar ve güçlü liderlik gerektiğini ifade etti.
DATÜB Akdeniz Temsilciliğinin yanı sıra mitinge katılım sağlayan Türk Dünyasından çeşitli sivil toplum kuruluşları da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na desteklerini ifade ettiler.