DATÜB 15 Temmuz Programında

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin sene-i devriyesi münasebetiyle 15 temmuz 2017 Cumartesi günü Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle İSTANBUL 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde yapılan Milli Birlik yürüyüşü ve şehitleri anma programına katılmak üzere İstanbul'a gelmiştir.

Program esnasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr Numan Kurtulmuş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la program esnasında görüşmede bulunmuştur.

Cumhurbaşkanımızla yaptığı görüşmede, Ahıskalı halkımızın selamlarını getirdiğini söyleyerek söze başlayan Kassanov, 15 Temmuz 2016 gecesi memleketimizin bütün ufuklarını karartmaya azmetmiş bir ihanet çetesi olan Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) karşısındaki halkımızla beraber Devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer aldık. Gerek Türkiye’de yaşayan, gerekse Dünyanın değişik coğrafyalarında yaşayan halkımızın kalbi ve dualarıyla yanınızda olduğumuzu ve halkımız vatan sevgisiyle meydanlarda tepkimizi göstermiştik.

Bugün de yine Kazakistan’dan gelerek bu programa katılarak Ahıska Türkleri olarak yanınızda olduğumuzu göstermek istiyoruz ifadesinde bulundu.

Bu sebeple tekrar bu hain darbe girişiminde hayatını vatanı için feda eden aziz şehitlerimize Allahtan rahmet, Gazilerimize uzun ömürler, yaralılara acil şifalar dileriz.

Allah bir daha Memleketimize böyle karanlık günler göstermesin!