DATÜB Ahıska'da Yaşayan iki Aileye Yardım Elini Uzattı

DATÜB Gürcistan Temsilcisi Sayın İsmail AHMEDOV Ahıska’da ve Abastuman’da yaşayan ve maddi durumları iyi olmayan, vatandaşlık almak ve hastane ücretini ödemede sıkıntı çeken iki aile için de yardımda bulundu.

Gülnara BERİDZE hanım geçen ay DATÜB Gürcistan Temsilcisi Sayın İsmail AHMEDOV’a dilekçe yazarak bir istekte bulunmuştu. Bu dilekçede oğlu Temur’un ameliyat olduğunu ve durumunun kötü olduğunu yazmıştı.

Hasta olan Temur bey’in annesi Gülnara hanım hastane masraflarının bir kısmını ödediğini ve geri kalanını da ödeyemediğini dile getirmişti. Hastane masrafının kalan kısmını kapatmak için yardımda bulunulmasını talep etmişti.

Gürcistan Temsilciliği olarak, Temur BERİDZE’nin hastane masrafının kalan kısmının ödemesini yapmıştır.

Ahıska, Mugaret köyu’nde yaşayan Ahıskalı Temur BERİDZE: 400 Lari.

Ramzia ASADOVA’nın oğlu Gürcistan vatandaşlığını almak için devlete resmi olarak ödenecek olan ücreti ödeyemediklerini ve bundan dolayı vatandaşlık alamayacaklarını üzülerek ifade etti.

Bu konuda DATÜB Gürcistan Temsilcisi İsmail Ahmedov’a yardımda bulunmalarını arz etmişti. İsmail Ahmedov; “Yeter ki gencimiz vatandaşlık alsın biz elimizden gelen yardımı yaparız” diyerek hemen yardımda bulundu.

Adigön rayonu Abastuman köyünde yaşayan Ahıskalı Ramzia ASADOVA: 300 Lari.

DÜNYA AHISKA TÜRKLERİ BİRLİĞİ dünyanın neresinde olursa olsun Ahıska Türkü Soydaşlarımıza sahip çıkmaktadır, çıkmaya da devam edecektir.

DATÜB Gürcistan Temsilciliği

Tiflis/ 17.04.2018