​DATÜB Bursa’da Halkımızla İftar Sofrasında buluştu

Dünya Ahıska Türkleri Birliği(DATÜB) Genel Başkanı Sayın Ziyatdin Kassonov Bursa’da yaşayan Ahıska Türkleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

yemeğe Kur’an-ı Kerim okunması ve Dua ile başlanan programa ,DATÜB olarak Bursa’da yaşayan Ahıska Türklerinin sorunları ile yakından ilgilendiklerini belirten Ziyatdin Kassanov yapmış olduğu konuşmasında; “Öncelikle İftar davetimize katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Bizim amacımız sizler ile biraraya gelmek, sizleri dinlemek,sorularınızı yanıtlamak ve dualarınızı almaktır. Kurulduğumuz günden bu yana bulunduğumuz 9 ülkede, DATÜB olarak bir çok faaliyetlere imza attık. Mağdur olan vatandaşlarımızın her zaman yanında durduk. Ahıskalı gençlerin eğitimlerine, sosyal yaşantılarına destek verdik. Bizim tek bir emelimiz var oda Milletimize hizmet etmektir” diye konuştu.

Katılımcıların sorularını içtenlikle yanıtlayan Kassanov “ Milletimizin şuan aklında olan en büyük soru işareti Uzun Dönem İkamet ile ilgili. Bugün buraya gelmeden önce İl Göç idaresi Genel Müdürümüz ile bir görüşme gerçekleştirdik ve Uzun Dönem İkamet izni Ahıska Türklerine büyük faydalar sağlayacaktır.

İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, milletimizin sorunlarına çare bulmaya devam edeceğiz” dedi.

Bursa’da yaşayan Ahıska Türklerinin yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğine, Yıldırım Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Polat, Burfaş Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy, DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar ve DATÜB Gürcistan Temsilcisi İsmail Akhmedov katıldı.