​DATÜB Bursa'da İstişare Toplantısı Düzenledi

10 Ağustos 2018 tarihinde Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Bursa'da istişare toplantısı gerçekletirdi.

Toplantıda, Bursa’da faaliyet gösteren Ahıskalı Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte Türkiye'nin farklı yerlerinden katılan misafirlerde bulundu. Konuşmasında Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, günümüzdeki sorunlar ve onların aşılması istikametinde yapılacak çalışmalardan bahsetti.

İlk olarak önümüzdeki aylardan itibaren Uzun Dönem ikamet izinlerinin yeniden verilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü, İstisnai Vatandaşlıkların verilmesinde Eylül ayı itibariyle hareketliliğin yaşanacağını ve bundan sonra daha hızlı bir şekilde kimliklerin verileceğini ifade etti. Davetlilerin de konuşmalarından sonra katılımcıların soruları dinlenilerek yanıtları verildi ve sorunların halledilmesi için gereken adımların atılacağı ifade edildi.

Toplantı zamanı DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov Türkiye`de çalışmaların daha hızlı gerçekleştirilmesi için İcra Komitesinin faaliyete geçeceğini ifade etti. İcra Komitesi'ne İnegöl Ahıska Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Taş Başkan ve DATÜB Türkiye Ege Temsilcisi İzmir Ahıska Türkleri Derneği Başkanı Dr. İbrahim Agara ise Eşbaşkan olarak, Dünya Ahıska Türkleri Birliği Bursa temsilciliğine Paşa Alihan ve Başkan yardımcılığına Orhan Faik getirilmiştir.

Toplantının sonunda hatır fotoğrafı çekilerek toplantı sona ermiştir.