DATÜB'den, Gelişen Son Olaylara Dair Bildiri

DATÜB'den, ABD Başkan Adayı Joe Biden'in Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan açıklamasına ve Doğu Akdeniz'de gelişen olaylara dair bildiri.

Değerli Türk Milletimiz!

Dün istiklal ve istikbalimize göz dikenler, bugün de aynı oyunlarını oynamaya, büyüyen ve coğrafyasında söz sahibi olan Türkiye'nin önünü kesmek için ekonomik oyunlarla durdurmak istemektedirler. ABD'nin başkan adayı Joe Biden, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan hadsiz açıklamaları, fütursuzca husumeti ve tehdidi karşısında hiçbir zaman millet olarak boyun eğmeyeceğimizi, pes etmeyeceğimizi, yılmayacağımızı bildiriyoruz.

Aynı zamanda Doğu Akdeniz ve Ege'de hakkımızı, hukukumuzu sonuna kadar koruyacağız. Kim ne derse desin Türkiye milletinden aldığı güç ile hak ve menfaatlerini yedi düvele karşı savunacaktır. Bizim bir prensibimiz var. Bu aziz millet, tehditlere ve darbelere boyun eğmediğini 15 Temmuz’da tüm dünyaya göstermiştir.

Ahıskalı Türkler olarak dünyanın neresinde olursak olalım ana vatanımız, sevdamız Türkiye Cumhuriyetinin ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın; milli ruh, milli birlik ve beraberlik adına sonuna kadar yanındayız.

Ülkemizin huzur ve güvenliğine, ekonomisine kastedenler bilsinler ki asla başaramayacaklar! Bu ülkeye diz çöktüremeyecek, bu halka boyunduruk vuramayacaklar.

Ahıskalı Türkler olarak her zaman devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu bildiriyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Saygılarımızla,

Ziyatdin Kassanov

DATÜB Genel Başkanı