DATÜB’den TİKA’ya Ziyaret

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov ve beraberindeki heyet #TİKA Başkan V. Sn. Serkan Kayalar'ı ziyaret etti. Görüşmede, #DATÜB Genel Başkanı Kassanov, TİKA'nın yurtdışında yaşayan Ahıskalı Türkler'in her zaman yanında olarak, onlara büyük hizmetler verdiğini belirterek bu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Görüşme sırasında, DATÜB Genel Başkanı, dünyanın farklı ülkelerinde 75 yıldır vatan hasreti ile yaşayan Ahıskalıların vatanlarını ilk kez ziyaret etmelerini sağlayan, #Gürcistan'a göç eden Ahıskalıları yaşadıkları bölgelerde geliştirilen projelerle onlara dikiş makineleri veren, seracılık, hayvancılık gibi kendilerinin geçimlerini sağlayacak çalışmaları başlatan ve alınan evlerin yıpranmış pencere, kapı ve çatılarının tamir tadilat işlerinin yapılması gibi çalışmaları yürüten TİKA'dan bundan sonra da yapılacak projelerde destek talebinde bulundu.

Aynı zamanda, bu yıl içerisinde #Ahıskalı Türklerin tarihi vatan Ahıska'dan sürgün edilmelerinin 75. Yıldönümü dolayısıyla farklı ülkelerden Ahıska'ya organize edilecek gezi programlarına destek sağlanması hususunda da talepte bulunuldu.

Konuşmasında, DATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov başkanlığında yapılan DATÜB faaliyetlerini yakınen takip ettiğini söyleyen TİKA Başkan V. Sn. Serkan Kayalar, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Tükiye Cumhuriyeti devletinin verdiği yetki ve imkanlar dahilinde Ahıskalı Türklere destekten geri durmayacaklarını, her zaman onlara yardımcı olmaya çalışacaklarını söyleyerek, TİKA'yı ziyaretlerinden dolayı DATÜB Genel Başkanı Sayın Ziyatdin Kassanov'a ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

#DATÜB olarak TİKA Başkan V. Sn. Serkan Kayalar'a hoş karşılamadan ve bu güzel görüşmeden dolayı teşekkür ederiz.