​DATÜB Engelli Kardeşlerimizi Ziyaret Etti

DATÜB, Engelliler Haftası dolayısıyla Üzümlü’de yaşayan engelli kardeşlerimizi ziyaret etti

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Genel Sekreteri Fuat Uçar, DATÜB Türkiye Erzincan İl Temsilcisi Vahit Mirza ve Yardımcısı Gülmira Elisegil ile DATÜB Kadın Kolları Erzincan Temsilcisi Elmira Elisagil, 10 Mayıs - 16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde yaşayan Ahıskalı engelli kardeşlerimize moral ziyaretinde bulundu.
Ziyarette, DATÜB Genel Başkanı tarafından temin edilerek hediye edilen elektrikli sandalye, Hoşnaz Yasin teyzemize evinde teslim edildi.
DATÜB yetkilileri tarafından ayrıca Üzümlü’de ikamet eden, Almagül Rıza, Nesibe İsmailgilli, Dinara Ali, Kemran Kaya, Vesile Enver, Sevda Mustafa ve toplamda 15 engelli kardeşimiz evlerinde çiçek ve çikolatalarla ziyaret edilerek moral verildi.
Ziyaretler kapsamında yine bir teyzemizin yürüyemediği ve fazla kiloları nedeniyle dışarı çıkamadığından ötürü Genel Başkanımız Ziyatdin Kassanov’un yardımıyla İstanbul’dan elektrikli tekerlekli engelli sandalyesini getirtilerek, Genel Sekreter Fuat Uçar tarafından aileye teslim edildi.
DATÜB olarak, Genel Başkanımız Sn. Ziyatdin Kassanov’un yardımları ile gerek Türkiye’de gerekse de yurt dışında Ramazan ayı boyunca sürdürdüğümüz gıda yardım kolileri desteği ile birlikte Engelliler Haftası dolayısıyla da engelli vatandaşlarımızı ziyaret ederek onlara moral vermiş olduk.
Biz, DATÜB olarak her zaman milletimizin yanındayız.