DATÜB GENEL BAŞKANI SN. ZİYATDİN KASSANOV’DAN TÜRKİYE DEVLETİMİZE TEŞEKKÜR MESAJI

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylunun son altı yılda 101.995 Ahıska Türküne vatandaşlık verildiğine dair açıklamasına DATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov’dan açıklama

Türkiye, tüm mazlumların olduğu gibi, kaderi bir asırda üç kere sürgün yaşayan Ahıskalı Türkler için de sığınacak liman oldu. Geçen bir televizyon programında T.C. İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu açıklamasında son altı yıl içerisinde Ahıskalı Türklere 101.995 Ahıska Türküne vatandaşlık verdiğini açıkladı. Bunun yanı sıra yüz bin Ahıska Türküne de uzun dönem ikamet izni verildi.

Vatandaşlık, iskanlı göç, uzun dönem ikamet izni ve diğer çalışmalarda bizi destekleyen, Türkiye'ye göç eden Ahıskalı Türklerin sorunlarının çözümü istikametinde kalıcı çözümler üreten, bizlere sahip çıkan başta Ahıskalı Türklerin hamisi Türkiye Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'ya ve devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarına şükranlarımızı sunuyoruz.

Allah devletimize ve yüce milletimize zeval vermesin.

#BüyüksünTürkiyem

Ziyatdin Kassanov

DATÜB Genel Başkanı