​DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin KASSANOV'un Regaib Kandili Mesajı

Regaib Kandili Münasebetiyle "Birlik ve Beraberlik içerisinde olmalıyız" vurgusu yapan, Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Sayın Ziyatdin Kassanov mesajında şu görüşlere yer vermiştir:

Değerli Halkımız!

Her yıl manevi bir yenilenme mevsimi olarak gelen,rahmet, mağfiret ve bereket iklim olan mübarek üç aylara bir kez daha kavuşmaktan sevinç, huzur ve mutluluk duyduk.

Perşembeyi cumaya bağlayan gecenin, Recep, Şaban ve Ramazan aylarının habercisi olan Regaib Gecesi olduğunu söyleyen Kassanov, müminler için bütün gün ve ayların, Allah'ı hoşnut etmek ve onun rızasını kazanmaktır.

Bu mübarek zaman dilimlerini fırsat bilerek aramızdaki kırgınlıkları, şahsi menfaat hesaplarını bir tarafa bırakıp yüce dinimizin bizden istediği sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının, kardeşliğimizin güçlenmesi, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşması için çaba sarf edelim.

Mübarek Regaib Kandilinizi en içten kalbi duygularla kutlar, bu gece hürmetine, ülkemizin barış ve huzuruna, birlik ve beraberliğe, Ülkemizin ve tüm İslam aleminin huzurlu günlere kavuşmasına, sizlerinde sağlık ve mutluluğuna vesile olmasını dilerim. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

Ziyatdin KASSANOV

DATÜB Genel Başkanı