​DATÜB Heyeti, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü’ne nezaket ziyaretinde bulundu

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Heyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Akın Levent’i makamında ziyaret etti.

Ziyarete DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, Ahıskalı Bilim İnsanı Prof. Dr. Halis Süleyman, DATÜB Türkiye Erzincan Temsilcisi Vahit Mirza ve yardımcısı Gülmira Elisegil katıldı.
Ercincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent tarafından oldukça sıcak karşılandıklarını söyleyen Genel Sekreter Fuat Uçar, öncelikle DATÜB Genel Başkanı Sayın Ziyatdin Kassanov’un selamlarını iletti. Sayın Rektör’e Dünya Ahıskalı Türkler Birliği’nin faaliyetleri hakkında kısa bilgi veren Fuat Uçar, DATÜB’ün sadece Türkiye’de değil Ahıskalıların toplum halde yaşadıkları 9 ülkede temsilciliklerinin bulunduğunu söyledi.
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin Ahıskalılar için önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan DATÜB Genel Sekreteri, 11-12-13 Mayıs 2017’de Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde DATÜB ile ortaklaşa düzenlenen Uluslararası Ahıska Türkleri Sempozyumu’nun oldukça verimli geçtiğini ve ayrıca Ahıskalı öğrencilerin de geçtiğimiz yıllarda Üniversite’ye kabulü sürecinde destekte bulunduklarından dolayı teşekkür etti.
Prof. Dr. Akın Levent’e yeni görevinde başarılar dileyen ve hayırlı olsun dileklerinde bulunan Fuat Uçar, gelecekte de Ahıskalı öğrencilerin Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’ne yerleştirilmesi hususunda taleblerini dile getirdi.
DATÜB Heyetinin ziyaretinden dolayı oldukça memnun olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Akın Levent, öğrenci kontenjan talebinin değerlendirileceğini, Ahıskalı gençlerin yetiştirilmesi ve gelecekte milletine hizmet edebilmeleri adına yapılacak çalışmalarda her türlü destek vermeye hazır olduklarını bildirdi.
DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov’a selamlarını ileten Rektör Prof. Dr. Akın Levent’e DATÜB plaketi ve Uluslararası Ahıska Türkleri Sempozyumu’ndaki makale ve bildirilerin yer aldığı kitap hediye edildi.