DATÜB Heyeti TİKA T.C Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığını Ziyaret Etti

07.08.2015 Tarihinde Dünya Ahıska Türkleri Birliği olarak Ankara görüşmelerimizde TİKA T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığını ziyaret ettik. Tika Başkan yardımcısı Sayın Süreyya Er ile görüşüldü. Görüşmeye DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar DATÜB Kurucu üyesi Abbas Hamza ve Amerika Ahıska Türkler Konseyi Başkanı Aydın Mamedov katıldı.

Genel sekreter Fuat Uçar sözlerine Genel Başkan Sayın Ziyatdin Kassanov'un selamlarını getirdiğini ve yeni başkanlığa seçilen Amerika Konsey başkanı Aydın Mamedov tanıştırıldıktan sonra görüşmelere geçildi, Görüşmede Halkımızın yaşadığı bazı ülkelerden Datüb aracılığıyla gönderdikleri projeler hakkında bilgi sunuldu bu projelerin desteklenmesinin önem arz ettiği ifade edildi. Aynı zamanda Ahıska’yı ziyaret eden Sayın Başkan Serdar Çam'a halkımız adından şükranlarımızı bildiririz. Bundan sonra Ahıska'da yaşayan ve bundan sonra Ahıska’ya göçecek olan halkımızın geçimlerini sağlamak ve göçü teşvik için Tika'nın bizlere yardımcı olmasını bekliyoruz ifadesinde bulunuldu...

Bu konuda Başkan yardımcısı Sayın Süreyya Er başkanlığımız her zaman dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın Ahıskalı kardeşlerimizin yanında olduğunu ve toplumun faydasına olacak tüm projelere destek vereceklerini yardımcı olacaklarını her zaman Ahıskalı kardeşlerimizin taleplerini yerine getirmeye devam edeceklerini ifade ettiler. Gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansına teşekkür ederiz.