DATÜB Heyeti YTB Başkanlığını Ziyaret Etti

07.08.2015 Tarihinde Dünya Ahıska Türkleri Birliği olarak Ankara görüşmelerimiz çerçevesinde Yurtdışı Türkler ve Akraba topluluklar Başkanı Sayın Kudret Bülbül'ü makamında ziyaret ettik. Görüşmeye DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar DATÜB Kurucu üyesi Abbas Hamza ve Amerika Ahıska Türkler Konseyi Başkanı Aydın Mamedov katıldı.

Genel Sekreter Fuat Uçar sözlerine "Genel Başkan Sayın Ziyatdin Kassanov selamlarını getirdiğini ve yeni başkanlığa seçilen Amerika Konsey başkanı Aydın Mamedov Bey tanıştırıldıktan sonra görüşmelere geçildi."

Görüşmede Halkımızın yaşadığı ülkelerdeki öğrencilerin daha fazla Türkiye’de okumaları için neler yapmamız gerektiği ve özelde ise Ukrayna’dan Türkiye’ye göçecek olan ailelerin çocuklarının eğitim konusu ele alındı.

Temsilciliklerimizin DATÜB aracılığıyla gönderdikleri projeler hakkında bilgi sunuldu bu projelerin desteklenmesinin önem arz ettiği ifade edildi. Aynı zamanda Ahıska’yı ziyaret eden Sayın Başkan Kudret Bülbül'e halkımız adından şükranlarımızı bildirdik Başkan Sayın Kudret Bülbül ise başkanlığımız her zaman dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın Ahıskalı kardeşlerimizin yanında olduklarını sizler Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız olarak toplumun faydasına olacak, tüm projelere destek vereceklerini, her zaman Ahıskalı kardeşlerimizin taleplerini yerine getirmeye devam edeceklerini ifade ettiler. Aynı zamanda bu yıl Ardahan Üniversitesinin Ahıskalı kardeşlerimiz için yapılacak bir projeye destek verdiklerini bu projenin yakında hazır olacağını ifade ettiler.

Bizlere gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba topluluklar Başkanı Sayın Kudret Bülbül'e teşekkür ederiz.