DATÜB olarak geçtiğimiz dönemde devletimizin bakanlıkları ve üst düzey bürokratları ile her zaman koordineli bir şekilde çalıştık. Bu kurumlardan biri de Dışişleri Bakanlığımız Oldu

Yurtdışında yaşayan Ahıskalı Türklerle ilgili her zaman eski T.C. Dışişleri Bakanlığı Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu ve Dışişleri Bakanlığı bürokratlarımız ile sıkı bir işbirliği içerisinde olduk. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni Kabine açıklandıktan sonra Sn. Mevlüt Çavuşoğlu yerini yine yakinen tanıdığımız yeni Dışişleri Bakanımız Sn. Hakan Fidan'a bırakmış oldu.

Eski Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu 28. Dönem Antalya Milletvekili olarak artık Gazi Mecliste görev yapacak. Ahıskalı Türklerin davasını her platformda savunan, haklarımızın iadesi için çaba gösteren eski Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu'na ve yeni Dışişleri Bakanımız Sn. Hakan Fidan'a yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Biz, gerek Türkiye'de gerekse de dünyanın diğer ülkelerinde toplum halde yaşayan, Türk diasporasının en büyük, etkin ve soylu temsilcileri olan Ahıskalı Türkler olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bildiriyor, kendilerine her zaman olduğu gibi desteğimizi yineliyoruz.

Cumhurbaşkanlığı yeni Kabinesi ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olsun! Türkiye Yüzyılı için Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın liderliğinde; DURMAK YOK, YOLA DEVAM!