DATÜB'ten Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne Ziyaret

DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Hüseyin Engin SARIİBRAHİM'i Ziyaret Etti.

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov 4 şubat 2019 tarihinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Hüseyin Engin SARIİBRAHİM ile Ankara'da bir araya gelerek Genel Müdür Yardımcılığı görevinden Genel Müdür olarak atanmasından dolayı tebrik etti.

Görüşmede istisnai vatandaşlıkta gelinen son durum, vatandaşlığa alınmada ki gecikmeler, listede ismi çıkmayanların durumu ve Türkiye'de doğan çocukların Türk vatandaşlığına alınmasında yaşanan sorunlar gibi çözülmesi gereken öncelikli konular ele alındı.

En kısa sürede yeni isim listesinin açıklanacağını söyleyen SARIİBRAHİM, vatandaşlıkta hazır olan iki listeyi onay için Cumhurbaşkanlığına sunduklarını ifade ederek bu yönde çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini bildirdi.

Oldukça samimi geçen görüşme sonrası DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Hüseyin Engin SARIİBRAHİM'e ziyaret anısına Kazak Milli Giysisi "Çapan" giydirdi.