DATÜB Tiflis'de Yaşayan Ahıska Ailelere Dikiş Makinesi Dağıttı

Soldan Gürcistan Temsilcisi sayın İsmai MOLİDZE ve sağdan TİKA Tiflis Koordinatörü Mustafa KORKMAZ

13.01.2016 Tarihinde Dünya Ahıska Türkleri Birliği Tarafından II etap olarak 90 yıllardan beri Tiflis'de yaşayan Ahıskalı aileleri’de unutmayarak, kendilerini ziyaret ederek ve DATÜB Gürcistan Temsilciliği ofisinde bir araya gelerek, Ahıskalılar ile Toplantı yaparak, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı Tarafından alınan Dikiş Makineyi , DATÜB Gürcistan Temsilcisi İsmail MOLİDZE , TİKA Gürcistan Tiflis Koordinatörü Sayın Mustafa KORKMAZLA birlikte Tiflis'de yaşayan Ahıskalıların bir kısmına 13 aileye dağıttılar.

Sayın Başkanımız İsmail bey, Tiflis'de yaşayan Ahıskalılara bu Dikiş makinelerle sizler Ahıska'da ki aileler gibi bir kooperatif kurabilirsiniz , bunun için Dikiş atölyeyi açıp hepiniz aynı yerde çalışabilirsiniz ve kendi ürünlerinizi satıp gelir kazanabilirsiniz, yada herkes kendi evinde kendi ürünlerini dikip bundan gelir kazanabilir diye öneride bulundular.

Sayın Başkanımız İsmail Molidze, İnşallah III etap olarak da Gori'de yaşayan Ahıskalılara dağıtırız diye TİKA Tiflis Koordinatörü sayın Mustafa KORKMAZDAN bu konuda bir daha destekte bulunmalarını rica etti ve TİKA Tiflis Koordinatörü Sayın Mustafa KORKMAZ'A Ahıskalılar için yaptığı ve İnşallah gelecekte yapacağı çalışmalardan dolayı teşekkürlerini bildirdi. Bundan sonrada TİKA Gürcistan koordinatörü sayın Mustafa bey Ahıskalılar için Güzel işler yapacağına inanıyorum diye teşekkür ettiler.

TİKA Gürcistan koordinatörü sayın Mustafa Korkmaz, siz Ahıskalılar ile bir yere gelmek ve sizlerle sohbet etmek beni içten sevindiriyor, bundan dolayı Başkanımız İsmail beye teşekkür ederim bizi bir araya getirdiği için ve sizlerle böyle güzel görüşmeye fırsat tanıdığı için diye konuştu.

Tiflis'de yaşayan Ahıskalılar. Ortada Sayın İsmail MOLİDZE ve Sayın Mustafa KORKMAZ bulunmaktadır.

İsmail Molidze'nin dediği gibi eğer sizler isterseniz bir dikiş atölye açmak için yardımcı olabiliriz. Mesela, Türkiye'den öğretmen getirebiliriz sizlere eğitim vermek için. Bizim desteklediğimiz Dikiş atölyelerle sizleri tanıştırırız, onlarla beraber fikir alış veriş yapabilirsiniz, yahutta başka firmalara ürünlerinizi satabilirsiniz. Biz bu konuda yardımcı olabiliriz. Mustafa Korkmaz, Bundan sonra Karar sizin diye konuştular ve herkese yeni yılını tebrik ederek kendilerine yardım hediyesi olarak verilen Dikiş makineyi hayırlı olmasını dilediler.

DATÜB Gürcistan Temsilciliği.

Tiflis, 15.01.2016y.