​DATÜB Türkiye Temsilcilikleri Bölge İstişare Toplantısı Bursa’da Yapıldı

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Türkiye Temsilciliği koordinasyonunda Bursa’da düzenlenen istişare toplantısına DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, DATÜB YK üyesi ve Türkiye Temsilcisi Dr. İbrahim Agara, DATÜB Bursa İl Temsilcisi Paşabek Alihan, DATÜB Kadın Kolları Başkanı Refika Muhammedgil, DATÜB Ankara İl Temsilcisi Fezli Eşref, DATÜB Kocaeli Temsilcisi Halil Aslan, İnegöl Ahıska Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Osman Hatipoğlu, DATÜB Gürsu İlçe Temsilcisi Ahmet Çakmak, DATÜB Bozüyük İlçe Temsilcisi Bekir Velioğlu, DATÜB Kestel İlçe Temsilcisi Halil Acar ve diğer DATÜB üyesi Ahıskalı Türkler katılım sağladı.

Yapılan istişare toplantısında DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar katılımcılara DATÜB Genel Baskanı Sn. Ziyatdin Kassanov'un selamları ileterek, toplantının hayırlara vesile olması temennilerinde bulundu.
DATÜB Türkiye İl ve İlçe Temsilciliklerinin 2022 yılı içerisinde yapılacak faaliyetleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunulduğu toplantıda gelecekte milletimize hizmet için planlanan projeler ve diğer güncel konular hakkında görüşmeler yapıldı.
DATÜB Kadın Kolları Refika Muhammedgil toplantıda yaptığı konuşmasında, 10 Aralık 2021 tarihinde yapılan IV. DATÜB Olağan Genel Kurulu sonrası yeni bir döneme girildiğini belirterek, Ahıskalı kadınlar olarak çalışmaların daha koordineli bir şekilde planlanarak yapılması için çalışacaklarını bildirdi.
DATÜB Kadın Kolları olarak tüm Ahıskalı kadınlara ulaşma hedefinde olduklarını söyleyen Refika Muhammedgil, yeni dönemde Gülmira Elisegil’in DATÜB Türkiye Kadın Kolları Başkanı olarak göreve getirildiğini belirterek, hayırlı uğurlu olsun dileklerinde bulundu.
Toplantıda ayrıca olarak son dönemde DATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov hakkında hazırlanan yalan ve iftira dolu haber ve videoları kınamak ve bunları yalan olduğu halde paylaşanları telin etmek amacıyla deklarasyon yayınlanması kararı alınmıştır.
Oldukça samimi ve faydalı geçen toplantı sonuçlarının milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.