​DATÜB’ün Gıda Yardım Kolisi Azerbaycan’da İhtiyaç Sahibi Ailelere Ulaştı

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB), Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle zor durumda kalan ihtiyaç sahipleri için mübarek Ramazan ayında gıda yardım kolisi dağıttı. DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov'un Azerbaycan’a gönderdiği gıda yardım kolisi, özel yapılmış paketlerde DATÜB Azerbaycan Temsilcisi Memmed Şamilov’un organizasyonunda, DATÜB Azerbaycan Temsilciliği Bölge Temsilcileri, Kadın ve Gençlik Kolları gönüllüleri tarafından başta Ahıska Türklerinin yoğun şekilde ikamet ettiği Saatli-Sabirabad-Beylegan bölgesi olmakla Bakü-Abşeron-Hırdalan, Guba-Haçmaz-Şabran, Şeki-Zagatala ve Gence-Gazah bölgelerinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Oldukça zor dönemden geçtiğimiz bu süreçte, mübarek Ramazan ayında DATÜB Genel Başkanı tarafından gönderilen ve diğer hayırseverlerin de destekleri ile Azerbaycan’da toplamda 530 ihtiyaç sahibi Ahıskalı aileye gıda yardım kolisi verilirken 11 aileye de maddi yardımda bulunulması destekte bulunulan herkes tarafından şükranla karşılandı.
İhtiyaç sahibi aileler, bu zor dönemde yapılan yardımlar için DATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov'a, DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar'a ve bu çalışmalarda emeği geçen diğer hayırseverlere teşekkür ederek bol bol dua ettiler.
DATÜB olarak bizler, her zaman milletimizin yanındayız.
#GelecekİçinBirlikOlalım
#DATÜB