​DATÜB'ün Gıda Yardımı Kolisi, Üzümlü ve Ahlat’ta İhtiyaç Sahibi Ailelere Ulaştı

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB), Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Erzincan'ın Üzümlü ve Bitlis'in Ahlat ilçelerinde zor durumda kalan ihtiyaç sahibi Ahıska Türkü aileler için Ramazan öncesi 165 adet gıda yardım kolisi dağıttı.

DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov'un Erzincan'a gönderdiği 145 adet, Bitlis'e gönderdiği 20 adet gıda yardım kolisi özel yapılmış paketlerde, DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, DATÜB Erzincan Temsilcisi Vahit Mirza ve DATÜB Kadın Kolları Erzincan Temsilcisi Elmira Elisagil tarafından Üzümlü'de; DATÜB Ahlat İlçe Temsilcisi Rıdvan Ömer ve diğer gönüllüler tarafından ise Ahlat'ta yaşayan Ahıska Türkü ailelere ulaştırıldı.
Zor dönemden geçtiğimiz bu süreçte, aynı zamanda mübarek ramazan ayına bir gün kala Ziyatdin Kassanov'un milletimize yapmış olduğu erzak yardımı herkes tarafından şükranla karşılandı.
İhtiyaç sahibi aileler, bu zor dönemde yapılan yardımlar için DATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov'a, Genel Sekreter Fuat Uçar'a ve diğer yardımseverlere teşekkür ederek bol bol dua ettiler.
DATÜB olarak bizler, her zaman milletimizin yanındayız.
#GelecekİçinBirlikOlalım
#DATÜB