DATÜB YTB Başkanı Sn. Abdullah Eren'i Makamında Ziyaret Etti.

#DATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov ve beraberindeki heyet #YTB Başkanı Sn. Abdullah Eren'i makamında ziyaret etti.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın (YTB) #Ahıskalı Türklere yönelik çalışmaları ile her zaman ön plânda olduğunu vurgulayan DATÜB Genel Başkanı Kassanov, özellikle Ahıskalı Türklerin toplum halde yaşadıkları ülkelerden her yıl Ahıskalı öğrencilerin Türkiye Bursları Programı kapsamında Türkiye'ye getirilmesinin oldukça önemli bir çalışma olduğunu, DATÜB'ün nihai hedefleri içerisinde yer alan Ahıskalı gençlerin eğitimi konusunda YTB ile ortak hareket edilerek, yerinde burslandırma projesi çerçevesinde dört yıldır #Gürcistan'ın #Ahıska Devlet Üniversitesi'nde eğitim gören öğrencilere verdikleri destek ve bu kapsamda yapılan çalışmalardan dolayı YTB Başkanı'na teşekkür etti.

DATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov konuşmasında, bu yıl Ahıskalı Türklerin tarihi vatan Ahıska'dan sürgün edilmelerinin 75. Yılı dolayısıyla büyük bir sürgün programının yapılması ve bu programın ilkinin vatan Ahıska'da, daha sonra ise Ankara’da, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı bir sürgünü Anma programı yapılacağını, bununla ilgili çalışmalara başlanıldığını, hem Ahıska’da hem Türkiye'nin değişik şehirlerinde hem de Ahıskalıların toplum halde yaşadıkları diğer ülkelerde yapılacak 1944 Ahıska Sürgünü anma programları ile Ahıska Sürgünü'nü bir daha anlatma fırsatı bulacaklarını, bu konuda da Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından destek verilmesi talebinde bulundu.

YTB Başkanı Abdullah Eren, bu yıl #1944AhıskaSürgünü'nün 75. Yılı dolayısıyla belirli bir hareket planı dahilinde çalışma yürüttüklerini ve bu çalışmalarda DATÜB ile birlikte ortak hareket edildiğini vurgulayarak, Ahıskalı Türklerin hak sesinin dünyada duyurulması için çalışmaların sürdürüleceğini ve bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü desteğin verileceğini söyledi.

Nazik ziyaretlerinden dolayı #DATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov'a ve beraberindeki heyete teşekkürünü bildiren YTB Başkanı Sn. Abdullah Eren'e bu verimli ve güzel görüşmeden dolayı şükranlarımızı sunarız.

Oldukça samimi bir ortamda geçen görüşme sonrası birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.