Dünya Ahıska Türklerinden Erzincan'a Ziyaret

İstanbul'da faaliyetlerini sürdüren Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Sekreteri hemşehrimiz Fuat Uçar ve beraberindeki heyet Valimiz Sayın Süleyman Kahraman’a nezaket ziyaretinde bulundular.

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Sekreteri Fuat Uçar ve beraberindeki heyet, Valimiz Sayın Süleyman Kahraman’ı makamında ziyaret ettiler. Gerçekleşen ziyarette konuşan Genel Sekreter Uçar, kabulünden dolayı Valimiz Sayın Süleyman Kahraman’a teşekkür ederek birliğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Derneğin amacının; Dünya’da yaşayan tüm vatandaşların sorunlarına eğilmek, birlik ve beraberlik içerisinde sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemek olduğunu söyledi.

Valimiz Sayın Süleyman Kahraman, bir çatı altında toplanmanın önemine değinerek, aynı soydan olan Ahıska Türklerine verdikleri hizmetlerden dolayı kendilerine ve ekip arkadaşlarına teşekkür etti. Sayın Valimiz; “Sizin gibi sivil toplum örgütlerinin bir çatı altında toplanarak destek vermeleri büyük önem taşıyor. Bu anlamda hazırlayacağınız projeler, kaynak bulup mensuplarınıza hizmet vermeniz yönünde önemli. Bu vesile ile hizmetlerinizden dolayı başarılar diliyor ve teşekkür ediyorum" dedi.

Makamdaki ziyaretin ardından Valimiz Sayın Süleyman Kahraman, Vali Yardımcısı Ahmet Türköz, Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Sekreteri Fuat Uçar ve beraberindeki heyet Üzümlü ilçesine giderek burada gezi ve incelemelerde bulundular.