MMA Warriors Of Turan turnuvası İstanbul'da Yapıldı

Türk dünyasını bir araya getiren MMA turnuvası Warriors Of Turan, İstanbul’da 22 Aralık Pazar günü gerçekleşti. Gecede Türkiye başta olmak üzere Kazakistan, Rusya, Kırgızistan, Tacikistan, Belarus, Ukrayna, Özbekistan gibi ülkelerden gelen toplam 26 sporcu, 13 dev maçta kozlarını paylaştı.

Kassanov Investment Group sponsorluğunda DATÜB desteğiyle Abadan FC tarafından dokuzuncusu Complex İstanbul’da yapılan Warriors Of Turan turnuvasına DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov ile DATÜB Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri Muhammed Nizam ve İskender Ziyaoğlu da katılım gösterdi.

Mehteran gösterisi ile başlayan organizasyonda, Türk dünyasının ünlü sanatçılarının verdiği konserler salondaki heyecanı ikiye katladı. Bu anlamlı geceye ait özel bir beste yapan İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Sanatçısı Leonida Timuş’un bestesi dakikalarca ayakta alkışlandı. Gecede ayrıca "Diriliş Ertuğrul" dizisinin ozanı Adil Şan ve sevilen dizi Çukur’un ‘’Çukurun Dibi’’ adlı eserini yapan sanatçı Tetik sahne aldı.

"TÜRK DÜNYASI SPORCULARINI BİR ARAYA GETİRMEK İSTİYORUZ"

Bu turnuvanın dünyanın farklı yerlerinde de yapıldığını belirten DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, "Bu uluslararası bir turnuva. Bu turnuva dünyanın farklı yerlerinde de yapılıyor. Biz de turnuvayı bu sene İstanbul’da yaptık. 16-17 Aralık Kazakistan’ın bağımsızlık yıl dönümü. Biz de özelikle hem Kazakistan’ı tanıtmak istiyoruz hem de turan, Türk dünyası sporcularını bir araya getirmek istiyoruz" dedi.

Adrenalinin had safhada olduğu turnuvada, Kazak Dövüşçü Ali Kabdulla ve Türk Dövüşçü Furkan Gözaçık kemer için karşı karşıya geldi. Maçın henüz ilk roundunda Kazak Dövüşçü Ali Kabdulla, Türk Dövüşçü Furkan Gözaçık’ı nakavt ederek kemerin sahibi oldu. Turnuvada gerçekleşen diğer 12 maçta ise galip olanlara sertifika verildi. Ziyatdin Kassanov’a altın kemer hediye edildi.