Tebrik Mesajı

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Sayın Ziyatdin Kassanov, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimindeki Başarısı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a Tebrik Mesajı Yayımladı.

Mesajında, Halkımız bir kez daha “İSTİKRAR ve GÜVEN” den yana oyunu kullanmış, ülkemizin geleceği ile Huzur ve Barışı teminat altına almıştır.

24 Haziran 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçim sonuçlarından “ İSTİKRAR ” çıkması bizleri son derece memnun etmiştir. Dünyanın 10 ayrı Ülkesinde yaşayan Ahıskalı Türkler her zaman sizlerin yanında olmuş ve bundan sonrada sizinle beraber olacaktır.

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) kurulduğu günden beri Zatıalinizden ve Hükümetimizden her zaman yakın ilgi görmüştür. Bu sebeple, dünyanın değişik bölgelerinde 10 ülkede yaşayan Ahıskalı halkımızın gönlünde varsınız. Her zaman halkımızın hayır duaları sizinle beraber olmuştur.

Ülkemiz sizin iktidara gelmenizden sonra yeni bir Türkiye haline gelmiş, ekonomisi şahlanmış, ülkemizin çehresi değişmiş, dünya siyasetinde ülkemiz söz sahibi olmuştur. Bu seçim sonuçları ile Türkiye Kazanmıştır, Demokrasi kazanmıştır, Türk Dünyası kazanmıştır, Dünya Mazlumları kazanmıştır, İslam coğrafyası kazanmıştır, hülasa Aziz Milletimiz kazanmıştır. Türkiye’yi bölmek isteyen iç ve dış mihraklar hainler kaybetmiştir. Türkiye'nin dünyada söz sahibi olmasını istemeyenler kaybetmiştir. Türkiye'nin ekonomisinin güçlü olmasından korkanlar kaybetmiştir. Bu önemli seçimi kazanmanızdan dolayı, Türkiye’de ve dünyanın değişik ülkelerinde yaşayan Ahıskalı Türklerde sizinle her zaman gurur duymuştur.
Değerli Cumhurbaşkanım!
Şahsım ve Ahıskalı Türk Halkım adından seçim zaferinizi Tebrik eder, güçlü Türkiye'nin daha da güçlenmeye doğru girdiği yeni bir dönemde başarılarınızın devamını dilerim. Uluslararası arenada birlik içinde sayısız zaferleri kutlayacak, ülkemizin geleceği için hep beraber çalışacağız.

Yeni Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin Ülkemize hayırlı olmasını dilerim. Durmak yok yola devam diyoruz.
Allah yar ve yardımcınız olsun.

Saygılarımla,
Ziyatdin KASSANOV
Dünya Ahıska Türkleri Birliği
Genel Başkanı