Yalan Doğrudan, Karanlık Aydınlıktan Kaçar

DATÜB Genel Başkanımız Sayın Ziyatdin Kassanov 17 Haziran 2017 tarihinde Bursa’da Ahıskalılar ile iftar yemeğinde biraraya geldi. İftar yemeğine katılım oranının oldukça yüksek olması, bizleri ziyadesi ile memnun etti. DATÜB olarak söz konusu Ahıska Türkleri olduğu sürece, zaman, mekan gözetmeksizin Milletimiz ile birlikte olmak, birleştirici güç olmak, çözüm odaklı hareket etmek ilkelerimizin başında gelmektedir.

DATÜB, bütün Ahıska Türklerini kucaklamaya, sorunlarını çözmeye, Milletimiz için çalışmaya kendini adadığı halde, sosyal medya üzerinden karalamalar, doğruluğu ispatlanamayan iftiralar, kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden sözde “muhalifler”e de sahiptir. Tabii ki eleştiri, dinlenmesi, üzerinde düşünülmesi gereken önemli bir unsurdur. Eğer karşınızda bir muhatap varsa.
Bugüne kadar DATÜB’ün yaptığı tüm işlerin karşısına, kaynaksız, kulaktan dolma bilgiler ile çıkan insanlar, DATÜB Genel Başkanı Sayın Ziyatdin Kassanov, sıkıntılarını dinlemek için bulundukları şehre geldiğinde neden ortadan kayboldular? Muhalifim diye gezenlerden, sayısı bir elin parmaklarını geçmeyenler, yemeğe katılıp neden ağızlarını açmadı, soru dahi soramadılar? Neden sosyal medyada kolayca atılan iftiraların bir tanesi bile gündeme gelmedi? İftarın yapıldığı alanda programın bitmiş halini fotoğraflayarak, kimse katılmamış mesajı vermeye çalışarak sosyal medyada DATÜB'ün imajının zedelendiğine dair yalan yanlış yorum yapmak mı muhalefet? Bunları ancak yukarıda belirttiğimiz gibi kaynaksızlık, kulaktan dolma bilgiler ve hasetlik olarak tanımlayabiliriz, muhaliflik olarak değil.
Kurulduğumuz günden bu yana, Kimseden bir karşılık beklemeden, maddi manevi bütün uğraşımızı Milletimizin hizmetine sunduk, sunmaya devam edeceğiz. İskanlı göç ile getirilen halkımıza temin edilen evler ve sağlanan iş imkanları, gençlerimizin okuyup yüksek mevki sahibi olmaları için sağlanan burslar, Türkiye’de Ahıska Türklerine Uzun Dönem İkamet izni gibi daha bir çok adım sadece ve sadece Ahıska Türklerinin refahı ve sorunlarının çözümü için yapmış olduğumuz hizmetlerdir.
Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, dış ülke temaslarımızı da her geçen gün geliştiriyor, Ahıska Türklerini sürgün edilmiş bir toplum imajından çıkarıp, daha üst platformlarda yer almaları için canla başla çalışıyoruz. Milletimize hizmet için çıktığımız bu yolda, yine kendini muhalif zanneden şahıslar, bu karşılıksız hizmetleri karalamak için “Sosyal Medya” üzerinden atıp tutmakta, DATÜB’ü lekediklerini zannetmektedir. Her ne olursa olsun biz, bir olmak için, birleştirici olmak için çalışıyor, bu söylemlere kulak asmadan, her gün aynı aşk ile hizmet etmeye devam ediyoruz.
Yalan doğrudan, karanlık ise aydınlıktan kaçar. Tıpkı sosyal medya yazarı muhaliflerimiz gibi...
DATÜB olarak, dik duruşumuzu, doğruluğumuzu, Milletimize olan sadakatimizi kaybetmedik kaybetmeyeceğiz. Milletimiz ile iç içe olmaya, her şeyi açık, şeffaf bir dille konuşmaya ve sadece hizmet etmeye devam edeceğiz.⁠⁠⁠⁠